Home دستگاه تناسلی عادت ماهیانه در زنان
arrow
عادت ماهیانه در زنان

دوره ماهیانه زن تقریبا 28 روز طول میکشد . اما مدت زمانی که عادت میشود بستگی به نوع غذایی دارد که استفاده میکند.

مثلا اگر خانم بیشتر از دانه های سبوسدار وسبزیجات پخته استفاده کندحیض او سه روز بیشتر طول نمیکشد . اما زمانی که بیشتر از گوشتها وشکر ولبنیات استفاده میکند 5 روز یا بیشتر طول میکشد.

مرحله دوم که جدار رحم شروع به برگشت به حالت اولیه خود میکند دو روز طول میکشد اما ممکن است یک روز هم طول بکشد در خانم که بیشتر از غذاهای سالم تغذیه میکند.

خانمی که از غذای درست وسالم استفاده میکند عادت ماهیانه او با حرکت ماه تنظیم میشود.هنگامی که ماه بدر وکامل باشد وهوا روشن است یعنی بیشتر یانگ است، خانمی که بیشتر یانگ است حیض میشود مخصوصا اینکه محیط اطراف حالت یانگ او را بیشتر کرده وبدن باید بوسیله حیض از این اضافات خلاص شود.

اما اگر ماه هلال باشد خانمی که بیشتر ین است حیض میشود. اما اگر خانمی از غذای سالم ودرست استفاده میکند وبین یانگ وین است حالت بین حالت هلال وبدر ماه حیض میشود.

در زمان حیض بدن زن از اضافات وسموم بدن از راه پوست وهمچنین خون در ان واحد خلاص میشود لذا باید از شستن موی سر یا دوش گرفتن بپرهیزد پرا که این سموم واضافات را از مسار اصلی خود دور میکند که باعث جوش زدن صورت زن واختلالات دیگر میشود.

مشکلات عادت ماهانه

1- درد: معمولا درد در عادت ماهانه زنان به علت افراط در استفاده از گوشتها وماهی وتخم مرغ ولبنیات وغذاهای تمددآور میباشد.ظاهر شدن خطهای افقی بین لب بالا وبینی هنگام لبخند زدن نشاندهنده این است که دارای درد عادت ماهانه است.میتوان از این دردها با استفاده از برنامه غذایی ماکروبیوتیک بمدت دو تا سه ماه راحت شد.

2- خونریزی فراوان:این حالت هنگامی رخ میدهد که فرد در خوردن غذاهای ین قوی یا یانگ قوی زیاده روی کرده باشد. چرا که غذاهایی که باعث انقباض میشوند غلظت خون را بالا برده ومدت حیض را طولانی تر میکند وحتی ممکن است بابوی بد بدن فرد همراه باشد . استفاده از غذاهایی که باعث انبساط میشودخون را بیش از حد رقیق کرده وهمچنین دوران عادت را طولانی تر میکند. اما استفاده از برنامه غذایی ماکروبیوتیک زمان عادت ماهانه را کوتاهتر کرده واز کثرت مقدار خون میکاهد.

3- بی نظمی در عادت ماهانه:

اگر دوره عادت ماهیانه بیشتر از حالت طبیعی یعنی 24 روز بجای28 روز باشد یعنی زن در حالت یانگ مفرط است ولی اگر دوره بیشتر از حالت طبیعی یعنی 32 الی 35 روز باشد زن در حالت ین مفرط است. هردو این حالت را میتوان با داشتن برنامه غذایی درست درمان کرد.

 
بدن
منوی اصلی
جستجو در سایت
نظرسنجی
آمار سایت
بازدیدهای محتوا : 169953
 3 مهمان حاضر
معرفی کتاب

 چاپ اولین کتاب های ماکروبیوتیک در ایران. جهت توضیحات و خرید بر روی کتاب ها کلیک کنید

 

 

صفحه نخست :: پرسش و پاسخ :: کتابخانه :: نما :: درباره ما :: تماس با ما
صفحه نخست تماس با ما